Huş Plywood Üretim Aşamaları

Materyal Ham .

Huş günlükleri kontrplak üretimi için hammadde olarak hizmet vermektedir. Hammadde kamyonlar tarafından ve ayrıca suyolu / tarafından, demiryolu ile işletmelere verilir

Soaking.

Kontrplak hammadde hidrotermal işleme kaplama ahşap plastik özelliklerini artırmak ve nitel kaplama sağlamak için peeling önce gerçekleştirilir. Hidrotermal işleme kaynama havuzlar içinde ham malzemenin kaynatılarak gerçekleştirilir. Siklik türü ve sürekli tipte de kapalı yüzme havuzları, açık yüzme havuzları vardır.

Soyma ve Kesme.

Soyulmuş kaplama üretimi için kereste ürünlerinin blok kuruluş için temin edilir. Hidrotermal işlendikten sonra peeling amaçlı bloklar soyma hazır blokları için kesilir.

Peeling.

Kaplama – – ileriye doğru hareket eden bir bıçak ile dönen bloktan çıkarılır Kese odun sürekli bir bant olan kereste kesim bir süreçtir. Ahşap sürekli bant makas yardımıyla biçimi için kesilir ve istiflenir. Sonra kaplama kurutma taşınır.

Kaplama kurutulması.

Kaplama kurutulması silindir kurutma ile gerçekleştirilir. Kaplama silindirleri dönen bir çift sistem tarafından kurutucu boyunca hareket ettirilir. Kurutma odasının önünden geçerken kaplama 6 nem ±% 2’ye kadar kurutulur.Soğutma odası kaplama içinde soğutulur.

Kaplama sıralama .

Kaplama sınıflarda göre sıralanır: B, BB, CP (WG), C – dış katmanları ve iç katmanları için teknolojik talimatlarına göre.

Kaplama tamiri .

Kaplama tamiri ile dereceli artış amacı ile kaplama arasında bir yükseklik teknolojik süreç. Tamiri takip edecek nitel kaplama gelen ekler ile bu yerlerin kapanış yukarı, hem de yapışkan bant ile yüz çatlaklar yapıştırma, veya metal klips ile çatlakların zımbalama ile kaplama levhalar kusurlarının giderilmesi içerir.

Advertisement