Plywood Çeşitleri ve Faydaları

  • Kontrplak ahşap ürünler olarak miras zayıf bir telafi etmek için tasarlanmıştır. Kontrplağın Her katman tahıl, diğer tabakanın zayıf noktalar güçlendirecek şekilde döndürülmüş ile atıldı. Bu inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklı bir ahşap panel oluşturur.

    Kontrplak diğer bir avantajı, bunu yapmak için, ucuz olmasıdır. Kontrplak ahşap tek parça gelen dayanmaz Çünkü, malzemeleri toplamak için çok daha kolaydır. Daha az zaman ve para bir ağaç ahşap tek bir kullanışlı yaprak hasadı harcanan olmalıdır. Bu nedenle, kontrplak oluşturulan ve önemli ölçüde daha az israf ahşap ile daha az para için satılabilir.

Türleri

  • Plywood  çeşitli türleri vardır. En yaygın yapısal ve deniz iç, dış, olarak adlandırılır. Bu iç kontrplak iç inşaat için ve bir ev veya ofis iç için kabul edilebilir bir kalitede yapılmış olduğunu izler. Dış bir yapının dış kullanılması içindir. Yapısal gücünü kilo büyük miktarda desteklemek için kullanılmasına olanak verecek şekilde oluşturulur. Deniz suya dayanıklı kontrplak olup, tekne oluşturmak için de kullanılabilir kontrplak olup.

    Kontrplak, bu tür her biri de olan bir D arasında değişen bir derece kaliteli olan bir çok sayıda düğümden oluşan en düşük olan en az kusurları ve D birlikte yüksek kalitede olması ve kabul edilebilir olarak böler.

Faydaları

  • Plywood  en tanıtılır avantajlarından biri, kullanım kolaylığı, inanılmaz bulunmaktadır. Kontrplak temel araçlar ve çok az deneyimi ile kesilmiş ve şekillendirilebilir. Çünkü kontrplak kompozisyon, şekiller kesilebilir ve kontrplak herhangi bir bölümünde başladı. Bu amatör bir oluşturucu gerektiği kadar bazda panelleri kesmek için izin verir.

    Kontrplak da göreli kolaylıkla düz değildir şekiller içine yeniden şekillenen ve bükülebilir. Diğer ahşap ürünler ile karşılaştırıldığında, kontrplak değiştirmek ve muhafaza şekli çok kolay ve bölme veya çözgü tehdidi olmadan yapılabilir olabilir. Bu inşaatçılar düzenli kereste ile mümkün olmazdı kontrplak ile yuvarlak duvarları oluşturmak için olanak sağlar.

Boyut

  • Plywood  büyük çoğunluğu 4-foot-by-8-ayak yaprak geliyor. Çünkü onun sağlam doğa, kontrplak boyutu kesilebilir veya bir çerçeve üzerinde yan yana birbirine çivilenmiş. Belirli kereste şirketlerinin tüketiciye ek bir ücret karşılığında özel boyutlu kontrplakların yaratacak olsa Ticari olarak, yalnızca bu belirli boyutu genellikle mevcuttur.

Advertisement