Plywood Avantajları Nelerdir?

Plywood’un Avantajları

 Beton kalıp sistemlerinizde, dekoratif zemin kaplamalarında, isterseniz çatılarınızda ya da mobilya sanayinde hatta tekne ve kanoların imalatında kullanabileceğiniz Plywood son derece sağlamdır ayrıca uzun süre her türlü koşula dayanabilir bir yapıya sahiptir.

6 mm ile 21 mm arasında değişen kalınlıklarda sizlere sunulan bu ahşap malzeme çok farklı alanlarda çok değişik şekillerde kullanılmaktadır. Ayrıca plywood her türlü kimyasal karışıma ve neme karşı dayanıklıdır. Oyuncak yapımında, müzik enstrüman aletlerine, mobilya ve reklam panolarından kaykay, bisiklet, paten platformlarına, stadyum ve kapalı alan inşatlarından, oyun salonlarına, paketleme işlerine varıncaya değin bir çok alanda insanlar tarafından güvenle kullanılmaktadır. Kilo olarak hafif olmasına rağmen bu özelliğinin tersine çok dayanıklı bir malzemeden üretildiği için çok kullanışlıdır

* Plywood’ların montajının pratik olması, zamandan ve işçilikten tasarruf etmenizi sağlar.

* Plywood’da diğer alternatiflerinden ahşapa göre, çivi v.b. Yardımcı elemanlar daha az kullanıldığından oldukça ekonomiktir.
* Plywood, düzgün yüzeyi sayesinde sıvadan tasarruf etmenizi sağlar.
* Plywood, yüksek yüzey kalitesi dolayısıyla, diğer alternatiflerinde olduğu gibi yüzey yağlama v.b. işlemlere asla ihtiyaç duymaz. Bu yüzen hem işçilikten hemde zamandan tasarruf etmenizi sağladığı için daha ekonomiktir.
* Plywood çok amaçlı bir üründür. Bu yüzden benzerlerine oranla daha fazla kullanım alanına sahiptir.